Dobrej komunikacji w święta! Jak to zrobić? (3/3)

wpis w: Blog | 0

 

 

3/ 3: Co powiedzieć kiedy przy stole siadają skłócone osoby, aby na wstępie polepszyć atmosferę.
Święta to czas spotkań z rodziną, zdarza się że jacyś jej członkowie siadają do wspólnego spotkania z niezamkniętymi sporami. Kilka zdań potrafi niezwykle zbudować atmosferę rozpoczynającego się spotkania.
Powołam się tutaj na własną praktykę, metody stworzonej przez niezwykłego negocjatora politycznego. Będzie to oczywiście jej fragment dopasowany na użytek spotkań rodzinnych.
No więc jak to leci:
„Moi drodzy, cieszę się że spotkaliśmy się dziś, to nie jest częste i łatwe w zaganianych czasach. W ostatnim roku wiele się działo mieliśmy różne zdania na różne tematy, nie zawsze się zgadzamy, choć też dochodzimy do porozumienia. Cieszę się że jesteśmy rodziną, która wspólnie siada do stołu i może na siebie liczyć/potrafi o siebie dbać/dobrze się razem bawi/jest wobec siebie lojalna/wpada na ciekawe pomysły/czy cokolwiek dobrego co jest prawdą.”
Powodzenia, dobrego czasu na Święta !
Życzy Małgosia i cały zespół PI

 

PS: Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to mam dla Ciebie superową wiadomość. Zapraszam Cię do pobrania mojego darmowego e-booka, po przeczytaniu którego zrozumiesz, jak rozmawiać z ludźmi, aby to było skuteczniejsze a oni bardziej zaangażowani. Opłacało się czytać PS? 🙂 Kliknij w link aby pobrać książkę -> (Kliknij tutaj!) Odbierz Twój darmowy poradnik teraz!

 
Blog – więcej tekstów


Małgorzata Pękalska - Progress Institute

 

 

Małgorzata Pękalska
dyrektor merytoryczna

PROGRESS INSTITUTE